3 TIPY JAK NAJÍT NEJLEPŠÍ PRODUKCI PRO VAŠE VIDEO?

Prostředky vkládané do reklam a marketingu v posledních letech neustále rostou. Cíl je jednoduchý: Přitáhnout nové zákazníky a udržet si ty stávající. Proto není divu, že v takovémto světě existují tisíce produkcí, nabízejících výrobu videí, spotů a grafiky. Vybrat z nich ovšem tu správnou, dostatečně kreativní a poctivou, může být dost těžké. Tady je krátký seznam doporučení, jak na to:

BOD PRVNÍ: Hledání začíná

Většina uživatelů pravděpodobně zasedne k počítači a zadá do googlu klíčová slova, jako “reklamní produkce“, nebo “výroba reklam“. Po zmáčknutí tlačítka Enter se Vám na první stránce objeví kolem deseti až dvaceti odkazů, kterými se pravděpodobně proklikáte a z nichž i vyberete. Na víc totiž většina z nás asi nemá čas. Mimo dobré portfolio a cenu, které jsou zpravidla klíčovými faktory rozhodujícími o oslovení, nebo neoslovení dané produkce, je ovšem dobré podívat se i na další věci, kterými je například zpracování webu. Epické, multifunkční stránky ještě neznamenají kvalitu. Daleko důležitější je vystižení podstaty věci a ta bývá často ukryta daleko spíš v jednoduchosti a rafinovanosti. Dalším dobrým ukazatelem je i hodnocení produkce předchozími klienty. Mimo Testimonialy, které mnohé firmy zveřejňují na svých stránkách, můžete vyhledat i nezávislé srovnávací weby, nebo hvězdičkami známkované profily společností na sociálních sítích jako je Facebook a LinkedIn.   

BOD DRUHÝ: Oslovení, požadavky a nabídka

Tento krok vyžaduje trochu úsilí a trpělivosti z Vaší strany, nicméně pro výběr správné produkce je zcela klíčový. Než zvednete telefon a do Vámi zvolené produkce zatelefonujete, připravte si nejlépe seznam otázek, na které byste chtěli odpovědět, abyste hned lépe poznali, zda najdete společnou řeč, či nikoliv. Důležité je také poslouchat, jak člověk na druhé straně sluchátka zní. Je opravdu zaujatý Vaším projektem? Nebo Vám spíš připadá, že Vás tlačí do utracení peněz za jeho služby? Profesionální produkce budou pravděpodobně chtít co nejrychleji pochopit Vaše cíle a najít jejich úspěšné řešení, než vědět, kolik jim z toho kápne. Záměrem Vás i takové produkce by v ideálním případě mělo být, ne vytvořit si video pro vlastní potěšení, ale zasáhnout pokud možno co nejširší publikum a udělat na tom nějaký profit. Proto nepodceňte přípravu a podrobte výrobce videí podobné zkoušce.

BOD TŘETÍ: Finální rozhodnutí

Po sesumírování všech výše zmíněných informací by se nemělo stát, že nevíte, jakou produkci si vybrat. A kdyby jste přeci jen byli na pochybách, pořád je tu Vaše intuice nebo my, kteří videa natáčíme, nebo rádi bezplatně poradíme.

Hodně štěstí Vám přeje
Matěj Balcar

Mám zájem ZDARMA odebírat podobné články:

Kontakt

Demopictures v.o.s.
IČ:05622531
Počernická 1405/20, Praha 10, 100 00
00420 732 215 106
info@demopictures.eu